Rekonstrukcja brodawki sutkowej

Najczęstsze pytania

Czy mogę umówić się na zabieg jeszcze w trakcie leczenia?

Mam ogromną dozę empatii dla Pań zmagających się z rakiem piersi i choć chciałabym z całego serca zaprosić je od razu na zabieg rekonstrukcji brodawki, muszę prosić o cierpliwość. Leczenie powinno być zakończone, ale najlepiej wszystko konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Bywały już u mnie Pacjentki, którym lekarz wręcz zalecał wizytę u mnie, choć jeszcze teoretycznie powinny były czekać. Każda sytuacja jest inna i czasem można pewne rzeczy przyspieszyć, zwłaszcza, jeśli efekty pomogą szybciej wrócić do zdrowia. Ale powtarzam: o wszystkim musi zdecydować lekarz.

Jak wygląda rekonstrukcja brodawki sutkowej?

Tak naprawdę rekonstrukcja odbywa się na sali chirurgicznej, w pełnym znieczuleniu. Lekarze próbują uformować ten element piersi. Ja zapraszam na zabieg pigmentacji, która ma za zadanie zakamuflować jej brak. Zastosowanie odpowiednio dobranych pigmentów i techniki cieniowania pozwalają uzyskać trójwymiarowy efekt, łudząco imitujący brakującą brodawkę. Mały pozornie element, który pomaga szybciej wrócić do zdrowia!

Czy "tatuowana" brodawka jednej piersi będzie podobna do tej prawdziwej?

Proszę się nie obawiać, doświadczenie i pewna ręka pozwolą osiągnąć taki rezultat, żeby Klientka, a właściwie Pacjentka, była zadowolona. Najpierw dobiorę pigment i kredką wstępnie namaluję zarys brodawki, by była wierną kopią prawdziwej. Rysunek nie daje takiego efektu, jak cieniowana pigmentacja, ale daje możliwość zorientowania się, że linergistka zmierza w dobrym kierunku, więc Pacjentka może poczuć się pewniej. Proszę mi wierzyć, nie widziałam dotąd innych łez u Klientki niż szczęścia i wdzięczności po wykonany zabiegu tego typu!

Pomogę Ci podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy

Mikropigmentacja medyczna daje szansę na likwidację blizn, często szpecących i tym samym będących źródłem kompleksów i poczucia własnej wartości. U Kobiet największą chyba niepewność i dyskomfort powoduje zabieg usunięcia piersi. Mastektomia jest sposobem ratowania życia, ale pozbawia je atrybutu kobiecości. Rozwój medycyny z każdą dekadą daje chorym Paniom dużo więcej możliwości na „normalność” i powrót do życia sprzed fatalnej diagnozy. Dziś można za pomocą implantów odtworzyć piersi, zaś sam zabieg mikropigmentacji naprawczej umożliwia odtworzenie brodawki. Mały element, niewielki skrawek ciała, a dodający skrzydeł i wiary, energii na przyszłość i optymizmu Pacjentkom. Istnieje również możliwość zakamuflowania blizn po plastyce piersi, wówczas stosuje się pigmenty łudząco przypominające kolor skóry, by odpowiednio pokryć blizny.
Bardzo się angażuję w ten rodzaj pracy, współpracowałam już z kilkoma stowarzyszeniami i również nieodpłatnie rekonstruowałam brodawkę sutkową Pań po przebytej chorobie nowotworowej.

Efekt i wewnętrzna przemiana Pacjentki daje mi niesamowitą siłę i poczucie, że robię coś ważnego. Niezwykle istotne jest powierzenie tego zabiegu komuś, kto ma doświadczenie i wiedzę. Dobieram pigmenty tak, by jak najwierniej oddać kolor i strukturę brodawki. Same pigmenty wykorzystywane w mikropigmentacji medycznej mają dużą moc krycia i są najwyższej jakości.  Rekonstrukcja brodawki piersiowej jest u mnie dostępna w każdym z moich salonów. Mieszkanki Międzyrzecza, Jasienicy i Cieszyna oraz okolicznych miejscowości mogą umówić się najpierw na konsultację. Opowiem o możliwościach, przeciwskazaniach i proponowanych zmianach. Zapraszam wszystkie Panie, którym ten zabieg jest potrzebny!

Pomogę Ci podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy