Kreska permanentna

Najczęstsze pytania

Czy mogę zrobić makijaż tuż po zabiegu kreski permanentnej?

Niestety nie. Zresztą nie tylko makijażu należy się wystrzegać. W trakcie kilku pierwszych dni po zabiegu powieki nie powinny być wystawione na kontakt z wodą. Jak długo? Aż samoczynnie odpadną strupki. Nie wolno ich w żadnym wypadku drapać. Owszem, powinny być nawilżane, ale do tego stosujemy bardzo delikatny specyfik (maść, którą Wam polecę). Powstrzymać należy się również od niepotrzebnego dotykania powiek i, pod żadnym pozorem, nie wolno drapać pojawiających się w trakcie gojenia strupków. To może zniszczyć rezultat.

Czy kreskę wykonuje się tylko na górnej powiece?

Kreskę można wykonać na górnej, dolnej i na obydwu powiekach. Wtedy należy pamiętać tylko o tym, by kreski się nie łączyły, bo  zamiast powiększać i „otwierać” oko, zmniejszają go optycznie. Pigment umieszczany jest na linii rzęs, która ładnie się zagęszcza i tym samym oko wydaje się większe. Polecam ten zabieg Paniom, które mają alergię na maskarę czy eyelinery, bo nie narażacie codziennie swoich powiek na działanie kosmetyków powodujących reakcję uczuleniową.

Czy rezultat końcowy będzie widoczny już w dniu zabiegu?

Nie, w dniu zabiegu może się Wam wręcz wydać, że efekt zabiegu jest przesadzony! Ale już uspokajam: to normalne. W trakcie kilku kolejnych dni kreska stanie się cieńsza, ponieważ zniknie opuchlizna. W razie konieczności pigment jest uzupełniany po czterech tygodniach, a kształt korygowany. To zależy od skóry i wchłaniania pigmentu, co zawsze jest kwestią indywidualną.

Pomogę Ci podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy

Pomogę Ci podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy

Oczy mogą powiedzieć więcej niż słowa. Spojrzeniem możemy uwodzić, kokietować, przeszywać, skarcić. By oko było tak wymowne, miało piękną oprawę, a spojrzenie głębię, często podkreślamy powiekę kreską. Jak trudne to zadanie, przekonała się chyba każda z Was. Nawet najwprawniejsza ręka ma czasem problem z namalowaniem dwóch identycznych, równych i, co najważniejsze, właściwie prowadzonych linii. Zwłaszcza w pośpiechu albo przy ważnej okazji akurat się nie udaje! Można oszczędzić sobie frustracji, nerwów i czasu! Czasem oko jest też wrażliwe na kosmetyki, a codzienny makijaż podrażnia spojówki i kończy się co najmniej łzawieniem. Kreska permanentna oka jest rozwiązaniem, w którym jako profesjonalna linergistka wyręczę Was w makijażu, a rezultat będzie nie tylko wspaniały, ale i trwały!

O tym, jak ważny jest to element makijażu, powinien świadczyć fakt, że jak żaden inny nie podlegał tak modzie i trendom jak właśnie mała, tylko pozornie nieistotna kreska. Migdałowy kształt oka Kleopatry, kocie oko Marilyn Monroe, gruba, mocna i wyraźna u  Brigitte Bardot, czy bardzo graficzna, lekko teatralna linia modelki Twiggy pokazują, jak można zmieniać wyraz twarzy, styl i wygląd wyłącznie za pomocą odrobiny koloru na linii powieki. Licencjonowana linergistka dobierze nie tylko styl kreski permanentnej oka, ale również jej odcień, by uzyskać zamierzony efekt.  Właściwa technika wykonania, dobór odpowiedniej pigmentacji, zachowanie proporcji pozwala uzyskać doskonały efekt, subtelnie dodający spojrzeniu głębi a oczom wyrazu. W naszych salonach zabieg ten będzie nie tylko bezpieczny i komfortowy, ale rezultat zachwyci każdą Klientkę!