Kwas hialuronowy

Najczęstsze pytania

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Jest to bowiem substancja, która naturalnie znajduje się w skórze i ma niesamowite właściwości gromadzenia i wiązania wody. Z wiekiem poziom tego polisacharydu w organizmie spada, a w rezultacie napięcie i jędrność skóry. Można więc uzupełniać tkanki neutralnym dla ludzkiego ciała preparatem i poprawić jej nawilżenie i kondycję.

Czy lepiej wybrać na zabiegi na twarzy botoks czy kwas hialuronowy?

Zależy od efektu, który chcecie osiągnąć i jaka część twarzy jest brana pod uwagę. Generalnie na partie powyżej nosa stosuje się botoks, a poniżej kwas hialuronowy. Najlepiej przedyskutować wszystko podczas konsultacji, w trakcie których przedstawię opcje, indywidulanie dostosuję zabieg i doradzę  w kwestii wyboru preparatów. Oba są bezpieczne, mają sporo zalet, pod warunkiem, że są wysokiej jakości. Ja korzystam wyłącznie z renomowanych i sprawdzonych marek.

Czy efekty zabiegów z kwasem hialuronowym są trwałe?

Kwas hialuronowy może w tkankach utrzymywać się od kilku do kilkunastu miesięcy. Każda kolejna iniekcja wydłuża czas do powtórzenia zabiegu, jeśli Klientka chce kontynuować usługę . Czynniki, które mogą wpływać na trwałość efektów to także rodzaj skóry i wiek Klientki, tryb życia (palenie i solarium mają negatywne działanie). Sam preparat zostaje wchłonięty przez organizm, więc zabiegi są w stu procentach odwracalne.

 

 

Pomogę Ci podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy

Kwas hialuronowy to polisacharyd fizjologicznie neutralny i obojętny dla organizmu, bo występujący w jego tkankach, także w skórze. Jego główną cechą, a tym samy zaletą  jest zdolność wiązania  ogromnych ilości wody. To decyduje o właściwym poziomie nawilżenia , a dobrze odżywione tkanki zaś dają gładką, jędrną skórę. Niestety ilość naturalnego kwasu hialuronowego maleje z każdym rokiem, a pozbawiona go skóra jest odwodniona, matowa, wiotka i przesuszona. Gorsza kondycja to skóry to oczywiście  przyczyna powstawania zmarszczek. Dlatego zachęcam do korzystania z dobrodziejstw, jakie niesie medycyna estetyczna. Zabiegi,  w których aplikuję kwas hialuronowy poprawiają napięcie, ujędrnienie i nawilżenie skóry, tam gdzie potrzebuje ona tego najbardziej. To nie tylko powiększanie ust, które jest naturalnym skojarzeniem gdy chodzi o kwas hialuronowy, ale służy on także do wypełnienia ubytków tam, gdzie konieczne jest usuwanie zmarszczek. A tych akurat na naszej twarzy może pojawić się sporo, zwłaszcza u osób o bogatej mimice. Kwas hialuronowy to zatem sposób na zmarszczki wokół ust. Dodam, że te pojawiające się między brwiami, a dające wizerunek osoby surowej i niezadowolonej, czy popularnie nazywane „kurze łapki” w kącikach oczu,  to zmarszczki, z którymi doskonale radzi sobie botoks, czy mezobotoks. Dają możliwość skorygowania zmarszczki pojawiającej się nad jedną z brwi, gdy Klientka ma w zwyczaju unosić ją w zdziwieniu, tak jak poziomych, równoległych zmarszczek z czoła. Generalnie na partie twarzy  powyżej oka stosuje się botoks, a poniżej kwas hialuronowy. Ten specyfik pozwala na wygładzenie okolicy ust (powiększanie można wykonać równocześnie), wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek śmiechowych, marionetki, czy tych, które pojawiają się na naszej szyi. Zresztą same wargi, o których już wspomniałam, poddajemy działaniu kwasu hialuronowego nie tylko wtedy, gdy chodzi o powiększanie ust, ale także wtedy, kiedy chcemy poprawić ich wygląd. Nawilżyć, odżywić, wygładzić.

Kwas hialuronowy jest podawany w formie mikroiniekcji (więcej o tym można zleźć w opisie zabiegów pod hasłem „Mezoterapia”). Na miejsce, które ma zostać poddane zabiegowi, na  kilka minut przed podaniem preparatu, aplikuje się znieczulający krem. Igły stosowane w tego typu zabiegach są bardzo cienkie, co minimalizuje ból i nieprzyjemne doznania. Postać żelowa kwasu hialuronowego pozwala na doskonałe efekty, bo jest niezwykle plastyczny i umożliwia równomiernie rozłożenie się specyfiku, to pozwala na przykład na perfekcyjne modelowanie i powiększanie ust. Jak już wspomniałam, kwas hialuronowy ma właściwości wiążące wodę, więc wstrzyknięta porcja podwaja swoją objętość i stąd efekt napięcia i uzupełnienia w newralgicznych miejscach. Kolejny raz przychodzące na myśl powiększanie ust jest właściwym skojarzeniem, bo dobrze obrazuje ten zabieg. Ale w ten sam sposób kwas hialuronowy działa na okolice oczu, czy skórę szyi. Warto dodać, że taki zabieg trwa niedługo, bo zaledwie kwadrans, maksymalnie trzy i nie wyłącza Klientki z normalnego funkcjonowania.

Zawsze stosuję najlepsze i udoskonalane z każdym rokiem produkty. Takim jest też podawany w trakcie zabiegów kwas hialuronowy! Mogę go aplikować z innymi naturalnymi antyoksydantami, które cechuje bezpieczeństwo i wysoka tolerancja, a doskonale spowalniają degenerację samego kwasu. Dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się  dłużej! Stosuje również preparaty pracujące na głębszych strukturach skóry, czyli radzą sobie z wypełnieniem nie tylko płytkich bruzd i zmarszczek.

Kwas hialuronowy może w tkankach utrzymywać się przez kilka miesięcy do roku, a każda iniekcja ten czas wydłuża. Czynniki, które mają na to jeszcze wpływ to rodzaj skóry, jej wiek, tryb życia (negatywnie na to wpływa palenie lub kąpiele słoneczne) i miejsce wstrzyknięcia. Preparat z upływem czasu ulega wchłonięciu, co ma dobrą i złą stronę. Zabieg musimy powtarzać, ale za to jest zupełnie odwracalny. To też dla wielu Klientek jest ważne!

Jeśli interesuje Was koszt takich zabiegów jak powiększanie ust, zerknijcie na cennik, na pewno każda z Was znajdzie coś dla siebie i odpowiedni przedział cenowy. Na powiększanie ust i inne usługi z zakresu medycyny estetycznej zapraszam do każdego ze swoich gabinetów. Mieszkanki stolicy Podbeskidzia (Bielsko- Biała) mają do wyboru dwa salony: Międzyrzecze oraz nieco dalej Cieszyn.

Pomogę Ci podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy