Mikropigmentacja blizn

Najczęstsze pytania

Czy pigmentacja pomoże zakamuflować blizny?

Mikropigmentacja medyczna świetnie radzi sobie z tym! Dobrane odpowiednio do typu karnacji i odcienia skóry pigmenty z łatwością poradzą sobie z przebarwieniami, jakie często występują w bliznach. Nie zlikwiduje oczywiście struktury i zgrubień, ale ujednolicenie kolorystyczne daje już świetne rezultaty.

Czy plamy związane z bielactwem można pigmentować?

Oczywiście, to najlepszy sposób, by ukryć te ślady choroby. Makijaż permanentny nie ukryje ich na całe  życie, ale plamy te również będą się zmieniać z czasem, więc kolejne korekcje i tak będą na przestrzeni lat konieczne. Dobrze dobrany odcień pigmentu, technika aplikacji pozwalają uzyskać spektakularne rezultaty, a tym samym przywrócić chorym radość życia.

Czy mikropigmentacja medyczna to tylko odtworzenie brodawki po mastektomii?

Nie, mikropigmentacja ma więcej zastosowań, wspierających medycynę. Zastosowanie pigmentów pomaga nie tylko odtworzyć brodawkę sutkową, utraconą na skutek nowotworu, ale również ukryć blizny, które mogą być wynikiem różnego typu interwencji chirurgicznych, plam wynikających z choroby (bielactwo), czy zażywania lekarstw, jak na przykład ciemne przebarwienia na twarzy, które towarzyszą przyjmowaniu  hormonów.
Mikropigmentacja to także sposób na rekonstrukcję włosów na głowie, kamuflaż łysienia oraz kamuflaż blizn po przeszczepach włosów.

Pomogę Ci podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy

Medycyna estetyczna daje szeroki wachlarz możliwości poprawy i korekcji skóry. Czasem jest to mały szczegół, który dostrzegamy wyłącznie my sami, a czasem problem jest rzeczywiście widoczny i psujący komfort życia. A takim zdecydowanie są blizny. Doskonale to rozumiem! Tym bardziej zapraszam i polecam zabiegi mikropigmentacji medycznej, jako fantastyczny sposób na usuwanie blizn. Nie ważne, czy powstały jako wynik operacji, czy są to ślady po urazach i wypadkach. Należy nastawić się serię kilku zabiegów, w zależności od natężenia i nasycenia koloru, czasem wystarczą nawet dwie lub trzy wizyty, które zlikwidują blizny. Efekt zadowoli najbardziej wymagające Klientki. Stopniowe usuwanie blizn przynosi poprawę samopoczucia, samooceny i niejednokrotnie zmianę komfortu życia.

Blizny powstają, gdy rana niewłaściwie się goi, a tkanka powstająca w tym miejscu ma nieprawidłową strukturę lub kolor. Zdrowa skóra składa się nie z jednego, ale kilku rodzajów kolagenu, we właściwych proporcjach. Proces gojenia zaburza tę równowagę i to powoduje przerost blizny lub nieprawidłowe rozmieszczenie barwnika w tym miejscu. I to właśnie jesteśmy w stanie skorygować. Usuwanie blizn, w tym przebarwień na skórze, jest zadaniem, z którym laser radzi sobie doskonale. Punktowa aplikacja pigmentu na powierzchni blizny pozwala wyrównać różnice w kolorze skóry i zniwelować kontrast. Co ważne, zabieg usuwania blizn może być wykonywany na gładkiej skórze, a także przy owłosieniu, również długim. Efekty potrafią być powalające!Przed przystąpieniem do pigmentacji blizny należy ją rozpracować specjalnym zabiegiem mającym na celu wyrównanie struktury skóry. Zapraszam na konsultację. 

Nawet chirurgia plastyczna, która z założenia ma poprawić naszą urodę, zostawiana na twarzy ślady zabiegu! Są to najczęściej drobne i mało widoczne blizny, ale i tak Klientki chcą je zlikwidować. Usuwanie blizn metodą mikropigmentacji na to pozwala. Dużo częściej do czynienia mamy jednak ze śladami po urazach. Mogą to być ślady poparzeń (w skrajnych przypadkach na sporym obszarze ciała), po wypadkach i szwy po zabiegach chirurgicznych (cesarskie cięcie jest przykładem). Mikropigmentacja przychodzi również z pomocą, gdy Klientka, czy Klient musi ukryć blizny, jakie zostawiają na ich skórze zabiegi i leczenie. Jednym z takich zabiegów jest na przykład likwidacja zajęczej wargi, po którym zostaje charakterystyczny i widoczny ślad.  Inną interwencją chirurgiczną, której ślady są bardzo widoczne jest usunięcie piersi w następstwie choroby nowotworowej. Dla Pań po mastektomii mikropigmentacja jest cudownym zabiegiem, który pozwala odtworzyć brodawkę. Lata doświadczeń i pracy, także bezinteresownej, z Klientkami po operacji raka piersi, pokazały mi, jak teoretycznie mały szczegół potrafi w mgnieniu oka zmienić nastawienie Pacjentki do siebie, do życia, do przyszłości. W takich momentach cieszę się, że przez usuwanie blizn pomagam Paniom zaczynać życie od nowa. Naprawdę, wspaniałe uczucie!

Panów z kolei może zainteresować likwidacja blizn, które zostają po nieudanych próbach przeszczepu włosów, a niestety te się zdarzają. Z tyłu głowy, skąd pobierano płat skóry, zostaje duża i nieestetyczna blizna. Może to potęgować poczucie dyskomfortu, więc z przyjemnością pomagam także Klientom odzyskiwać dobre samopoczucie.

Stolica Podbeskidzia, czyli Bielsko-Biała ma kilka gabinetów do wyboru, jednak my zapraszamy do naszych salonów. Do Waszej dyspozycji jest nie tylko Avalanche Międzyrzecze, ale również Cieszyn. Cennik nie kryje tajemnic przed moimi Klientkami. Każda znajdzie tu zabieg, na który może sobie pozwolić.

Pomogę Ci podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy