Czy są przeciwskazania do mikropigmentacji rozstępów?
Istnieją pewne przeciwskazania, większość z nich pokrywa się z tym, co nie pozwala na wykonanie makijażu permanentnego: aktywna choroba nowotworowa, ciąża i okres połogu, opryszczka, infekcja wirusowa i bakteryjna, łuszczyca. Nie wykonuje się tego typu zabiegów u osób, które przejawiają skłonności do tworzenia ziarniaków lub bliznowców.
Jak szybko możemy się zająć rozstępami "ciążowymi"?
Rozumiem, że wygląd bardzo wpływa na nasz/Wasz nastrój. Jednak musimy zachować kolejność. Najpierw poród, potem czas karmienia, a po zakończonym okresie laktacji możemy przystąpić do działania, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Z drugiej strony, do tego czasu skóra przejdzie jeszcze trochę zmian: do porodu brzuszek urośnie, potem skóra rozciągnięta będzie wracać do normy, więc najlepiej do tego typu zabiegów podchodzić, kiedy już wiemy co należy finalnie skorygować. Zapraszam po zakończeniu karmienia piersią!
Czy kamuflaż rozstępów można łączyć z innymi zabiegami?
Oczywiście, jeśli rozstępy są głębokie, proponuję najpierw wypełnić ubytki kwasem hialuronowym. To pozwoli je spłycić i przygotować skórę do pigmentacji. Wówczas możemy liczyć na dużo lepszy efekt. Sam mocno kryjący pigment poradzi sobie oczywiście z różnicą kolorów, ale jeśli struktura jest zbyt widoczna, warto rozstępy najpierw spłycić. Podczas konsultacji na pewno wybierzemy odpowiednią dla każdego opcję!