Czy pigmentacja pomoże zakamuflować blizny?
Mikropigmentacja medyczna świetnie radzi sobie z tym! Dobrane odpowiednio do typu karnacji i odcienia skóry pigmenty z łatwością poradzą sobie z przebarwieniami, jakie często występują w bliznach. Nie zlikwiduje oczywiście struktury i zgrubień, ale ujednolicenie kolorystyczne daje już świetne rezultaty.
Czy plamy związane z bielactwem można pigmentować?
Oczywiście, to najlepszy sposób, by ukryć te ślady choroby. Makijaż permanentny nie ukryje ich na całe życie, ale plamy te również będą się zmieniać z czasem, więc kolejne korekcje i tak będą na przestrzeni lat konieczne. Dobrze dobrany odcień pigmentu, technika aplikacji pozwalają uzyskać spektakularne rezultaty, a tym samym przywrócić chorym radość życia.
Czy mikropigmentacja medyczna to tylko odtworzenie brodawki po mastektomii?
Nie, mikropigmentacja ma więcej zastosowań, wspierających medycynę. Zastosowanie pigmentów pomaga nie tylko odtworzyć brodawkę sutkową, utraconą na skutek nowotworu, ale również ukryć blizny, które mogą być wynikiem różnego typu interwencji chirurgicznych, plam wynikających z choroby (bielactwo), czy zażywania lekarstw, jak na przykład ciemne przebarwienia na twarzy, które towarzyszą przyjmowaniu hormonów.
Mikropigmentacja to także sposób na rekonstrukcję włosów na głowie, kamuflaż łysienia oraz kamuflaż blizn po przeszczepach włosów.