Lifting bez skalpela

Nici PDO bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, również Europie. Za ich pomocą można szybko odmłodzić twarz, ujędrnić skórę, dodać jej sprężystości i poprawić mankamenty.

Czym dokładnie są nici liftingujące? Materiał z jakiego zostały wykonane to polidioksanon – rozpuszczalny materiał, który może występować w postaci jednego lub dwóch skręconych włókien, w niektórych przypadkach zakończonych specjalnymi haczykami. Są w pełni wchłaniane, niewyczuwalne i niewidoczne dla oka. Zabiegi z użyciem tych nici dedykowane są osobom pomiędzy 30 a 65 rokiem życia, które szukają natychmiastowego i długotrwałego efektu ujędrnienia i wygładzenia skóry.

Wskazania do zabiegu z użyciem nici liftingujących to przede wszystkim:

  • kurze łapki
  • bruzdy nosowo-wargowe 
  • opadanie tkanek w rejonie żuchwy, policzków i podbródka
  • wiotka skóra w obszarze dekoltu, biustu, ramion, brzucha, uda, twarzy
  • asymetria twarzy
  • niesymetryczne albo opadające brwi
  • zmarszczki poprzeczne szyi oraz czoła

Jak wygląda sam zabieg?  Po znieczuleniu wybranego miejsca aplikuje nici za pomocą cienkiej igły, która następnie zostaje usunięta. Pozostawione w skórze nici PDO stopniowo się rozpuszczają i pobudzają komórki do produkcji kolagenu. Czas trwania zależny jest od problemu skórnego pacjenta (zazwyczaj 20-50 minut), a najlepsze efekty widoczne są już po dwóch tygodniach.

Rezultat kuracji z wykorzystaniem nici PDO utrzymuje się około 2 lat – wcześniejsze problemy skórne, jak głębokie zmarszczki, czy opadające powieki zostają zniwelowane, a my możemy cieszyć się promienną, gładką cerą!

Prosta technika aplikacji, brak efektów ubocznych, możliwość wykonywania codziennych czynności po zakończeniu zabiegu i – co najważniejsze –  natychmiastowe efekty sprawiają, że zabiegi z użyciem nici liftingujących zyskują na popularności. 

Powrót